Tapasztalataim alapján a laptopok billentyűzetével fordulhat elő legtöbbször baleset. Veletek is már megesett, hogy a klaviatúrára borítottatok valamit?
Ilyenkor két dolgot tehet az ember:
Naivan kitakarítja a billentyűket és reménykedik, hogy nem történt nagy baj.
Azonnal rohan az első szervizbe és kér egy sürgős tisztíttatást, vagy cserét, vagy javítást.
(Sajnos az esetek kilencven százalékában teljes billentyűzet csere oldja meg hosszú távon a problémát)
A tisztítás sem egyszerű. Legfőképpen laptopok esetében fontos a helytakarékosság, így komoly kihívás elé állítják a tisztítani vágyó felhasználót.
Soha, semmilyen esetben ne melegítsük hajszárítóval, vagy egyéb eszközzel a billentyűket.
Emellett nagyon fontos, hogy kerüljük a laptop forgatását, emelését fejjel lefelé. Ha nagyon muszáj a CD rom felé forgassuk a notebookot.
Teendőink:
- Laptop azonnali kikapcsolása (Folyadék biztos felszáradása után léphetünk tovább)
- Billentyűzet lehúzása (Videó) (A szalagkábel a laptop korától és típusától függően több helyen lehet a billentyűzet előlap részén is. Keressük a billentyűzettartót (Szalag), ami a klaviatúra felső részén helyezkedik el. Mindenképpen távolítsuk el avégett, hogy hozzáférjünk a csavarokhoz.
- Rögzítő csavarok eltávolítása
- A billentyűzet csatlakozót nagyon óvatosan távolítsuk el. Kapkodás, vagy hanyag mozdulatok eredményeképpen az alaplapban is kárt tehetünk. (Képekbek)
- Új billentyűzet visszahelyezése és a fentiek végrehajtása fordított sorrendben
Hasonló teendőink vannak a billentyűk esetleges letörése kapcsán. Sajnos nem kifejezetten pótolhatóak ezek az egységek.
Összefoglalva az esetek nagy százalékában a billentyűzet leöntése, vagy károsodása esetén a csere az egyetlen megoldás. Ha kis affinitásunk van hozzá, akkor nem szükséges szervizbe vinnünk a notebookot.
Természetesen senkit nem biztatunk a fenti műveletek végrehajtására. Ha profikhoz fordulnátok akkor klikk Laptop szerviz listánkra.